Aksel Bonfil

AKSEL BONFİL

28 Ağustos 1989 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Amerikan Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

 

“Güneşi Beklerken” dizisinde stajyer olarak başladığı yazarlık serüvenine “Kiraz Mevsimi, “Adı Mutluluk”, “Aşk Laftan Anlamaz”, “Söz”, “Seviyor Sevmiyor”, “İyi Günde Kötü Günde”, “Ever After” ve Netflix’te yayınlanan “Hakan Muhafız-The Protector” adlı dizilerin senaryo ekibinde yer alarak devam etti. 

 

“Nefs” adlı kısa filmi ise çeşitli ulusal ve uluslararası festivallerde dereceye girdi. “Efsun” adlı kısa filmi yurtiçi ve yurtdışı festivallerde gösterildi ve 32. İFSAK Enternasyonal Film Festivali’nde En İyi Film ödülü aldı.

BKM Mutfak bünyesindeki “Çok Güzel Hareketler Bunlar” adlı komedi skeç programında başlayan oyunculuk kariyeri, “Kelebeağin Rüyası” ve “Deliha 2” filmlerinde ve “Kocaman Ailem”, “Benim Tatlı Yalanım”, “İyi Günde Kötü Günde”, “Hakan Muhafız-The Protector” dizilerinde aldığı roller ile devam etti. 

 

Uygur Tiyatrosu’nun oynadığı “Hasta Etme Adamı” ve BKM Mutfak’ta sahnelenen kabare tarzı “No Name” oyunlarını yazdı. Bağımsız tiyatro toplulukları için İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan “Jacob the Liar”, “Struma” ve “Avluya Düşen Yıldız” adlı oyunları yazıp yönetti. “Varlık” adlı oyunu 24. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde yer aldı.