ahmet levent pala 2.jpeg

AHMET LEVENT PALA

Ahmet Levent Pala 1985 yılında doğdu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Turizm bölümü mezunu olduktan sonra, yabancı dil eğitimi almak için gittiği Londra’da çeşitli kısa metrajlı film denemeleri yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra sinema sektöründe çalışmaya başlayan A. Levent Pala, 7 yıl kadar birçok sinema filmi ve dizi yönetmenine asistanlık yaptı. 2009 yılında 'Rina' isimli sinema filminin yazım grubunda yer alarak yazım hayatına başladı. 2011 yılında aynı zamanda yönetmenliğini de yaptığı İntihar Süsü isimli tiyatro oyununu kaleme aldı.  Ve aynı yıl direkler arası seyircilerinden Kerem Yılmazer Genç Yetenek Ödülü’nü kazandı.  

2012 yılında BKM yapımcılığında başrolünde Tolga Çevik’in ‘Sen Kimsin?’ isimli sinema filmini yazdı. Bu süre zarfında Tiyatro çalışmalarına devam eden Ahmet Levent Pala’nın 2015 yılında yazdığı ‘Saadet Hanım’ isimli tiyatro oyunu İstanbul BB Şehir Tiyatroları’nda 200’ ün üzerinde temsil ve 70.000 üzerinde seyirciye ulaşmış ve halen oynanmaya devam etmektedir.

 

1 Kadın 1 Erkek gibi çeşitli çok sevilen dizi senaryolarının da içinde yer alan Ahmet Levent Pala son olarak, senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini ve yapımcılığını yaptığı ilk uzun metraj sinema filmi BİR YALNIZLIK ŞARKISI, 25.Adana Film Festivali’nde gösterilmiştir. 

Senaristliğini Yaptığı Film ve Diziler:

2018 - Bir Yalnızlık Şarkısı

2012 - Sen Kimsin?

2009 - Rina

Yönetmenliğini Yaptığı Film ve Diziler:

2018 - Bir Yalnızlık Şarkısı